Outdoorová edukácia - zarosené topánočky

Tento projekt je podporovaný o.z.  Strom života v rámci  regrantingu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. V rámci tejto výzvy o.z. Strom života finančne podporilo realizáciu aktivít, ktoré napĺňajú nasledovné ciele:

• prispieť ku kvalitatívnemu zlepšeniu výchovno-vzdelávacieho procesu so špecifickým zameraním na outdoorovú edukáciu a na budovanie vzťahu k prírode, životnému prostrediu, kultúrnemu dedičstvu a zdravému životnému štýlu. Súčasťou kvalitatívneho zlepšenia môže byť aj redizajn konkrétneho verejného miesta s cieľom implementácie outdoorovej edukácie do bežnej vzdelávacej praxe.
  • podporovať tvorivú myšlienkovú spoluúčasť a spoluprácu detí a mládeže, učiť ich poznávať, zodpovedne konať, spoločne žiť s inými a zapájať ich do dobrovoľníckych aktivít.

Ciele projektu "Zarosené topánočky":

1. V areáli školy zhotoviť vyvýšené záhony ako súčasť záhrady ktorá učí do novembra 2019.
  2. Vsadiť do školského areálu štyri outdoorové prvky do konca septembra a využívať ich pri vyučovaní a voľnočasových aktivitách členov našich troch klubov, ktoré sú aktívne na našej škole.
  3. Do konca novembra 2019 vytvoriť  portfólio 15 pracovných listov na rôznych predmetoch, v ktorých bude včlenená aktivita zameraná na outdoorové vyučovanie.

Aktivity projektu:

Apríl

1. Propagácia projektu
  2. Nákup a dovezenie materiálu na tvorbu učebne,  vyvýšených záhonov a hmyzieho hotela
  3. Návšteva Záhrady ktorá učí vo Veľkých Kapušanoch (hľadanie inšpirácií)- členovia Klubu
  4. Zhotovenie vyvýšených záhonovhmyzieho hotela- členovia Klubu
  5. Pestovanie zeleniny vo vyvýšených záhonoch (využitie získaných vedomostí z Veľkých Kapušian)- členovia Klubu

Máj

1. Tvorba zelenej jedlej steny- členovia Klubu
  2. Zhotovenie divočiny ( kvitnúcej lúky) – členovia Klubu

Jún

1. Starostlivosť o vyvýšené záhony, jedlú stenu a divočinu- členovia Klubu