DNI OTVORENÝCH DVERÍ NA ZELENEJ ŠKOLE ZŠ S MŠ PALÍN

Týždeň pre Zem sa konal v mesiaci apríl od 19. 4. – 24.4. 2010.

Harmonogram podujatí:

1. Ako ju vidím ja! -Kreslenie na chodník
  2. Ekokvíz
  3. Ekovýrobky
  4. Rozprávkový les
  5. Šikovný ako veverička
  6. Módna ekoprehliadka

Ešte pred samotným týždňom žiaci siedmeho ročníka zhotovili nádhernú Zem s termínom dňa Zeme 22. Apríl, ktorú vyvesili na dolnej chodbe školy spolu s harmonogramom aktivít.

Týždeň pre Zem začali žiaci prvého stupňa, kde ich úlohou bolo nakresliť na  chodník planétu Zem, rôzne rastlinky aj zvieratká. Deti majú veľmi radi túto aktivitu, počas celého týždňa na chodník dokresľovali rôzne obrázky aj žiaci z materskej škôlky a deti z ŠKD.

Ekokvízsa konal v utorok, dňa 20,4. 2010. Žiaci riešili kvíz o uhlíkovej stope. Tento kvíz bol súčasťou súťaže, ktorú vyhlásil Strom Života. Po vyriešení kvízu si žiaci mohli vyhľadať na internete správne odpovede. Po tom sme si trošku zasúťažili. Žiaci sa rozdelili na družstvá a súťažili v skladaní puzzle, keď poskladali obrázok, potom museli určiť aký druh živočícha sa nachádza na obrázku.

Súťaž- Rozprávkový lessa  konala v stredu dňa 21.4.2010. Tejto súťaži predchádzala príprava zo strany starších spolužiakov hlavne šiestakov a ôsmakov, ktorý si pre mladších kamarátov pripravili rôzne súťaže. Na každom stanovišti bola jedna rozprávková bytosť, ktorá mala na starosti svoju časť súťaže. Napríklad sme mali strigu ktorá mala na starosti odpady, vodník sa staral o poznanie rastlín a živočíchov v našom okolí. Vytvorili sme družstvá. V každom súťažnom družstve boli zastúpené všetky ročníky z prvého stupňa. Nakoniec sa deti posilnili občerstvením, ktoré pre nich pripravili ich rodičia.

Vo štvrtok dostali príležitosť žiaci druhého stupňa, kde mali pripravené rôzne športové súťaže. Nechýbali disciplíny ako skok vo vreci ani jazda na fúriku. Potom si chlapci zahrali futbal.

V piatok sme mali módnu ekoprehliadku šiat, ktoré si zhotovili žiaci na krúžku šikovné ruky. Dievčatá sa povykrúcali v šatách zhotovených z plastových vriec. Tie zdobili ornamenty z papiera, obalov od keksov, plastov. Ako bižutéria boli nádherné náhrdelníky z vrchnáčikov z PET fliaš.

Deťom sa aktivity páčili. Už teraz sa tešia na Dni zeme v ďalšom školskom roku.

fotoalbum