Zelená škola

Hlavným cieľom programu je pomôcť školám nájsť cestu zmeny vedúcej k zdravšej, "zelenšej" a aktívnejšej škole a spoločnosti. Vychádza z princípu, že nie je možné sa o problematike životného prostredia len učiť, ale že je nevyhnutné sa zároveň snažiť o zmenu v našom konaní.

Program Zelená škola podporuje činnosti vedúce k environmentálnemu správaniu sa slovenských škôl, ako je prevádzka školy v medziach platných environmentálnych právnych predpisov, prevencia pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia, udržateľná spotreba zdrojov, environmentálna výchova a vzdelávanie.

Fotoalbum - Realizácia projektu Zelené oázy

Starostlivosť o zeleň

Zber lipy

Nástenky s ENV tématikou

Práca s prírodným materiálom

EKO KÓDEX

ENV audit 2009/2010
ENV akčný plán 2009/2010

Domovská stránka programu Zelená škola - www.zelenaskola.sk

Krásny deň všetkým účastníkom konferencie programu Zelená škola,
minulý týždeň sme 10. 10. 2013 v Košiciach spoločne s 84 certifikovanými a 27 diplomovanými školami vyhodnotili 8. ročník programu Zelená škola. Bola to naozaj krásna akcia a týmto by sme chceli pochváliť všetkých, ktorí sa na jej realizácii podieľali. A to hlavne:

- školám, bez ktorých by táto akcia vôbec nebola:

• Súkromná základná škola, Slobody 1, Košice - za krásne priestory na workshopy a neskutočné nadšenie;
  • Základná škola, Janigova 2, Košice - za dokonalé tvorivé dielne a úžasný žiacky workshop;
  • Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín - za prepožičanie pôvabných moderátoriek, vtipný program a ochotu;
  • Základná škola, T. J. Moussona, Michalovce - za dokonalý program, pri ktorom sa až slzy tlačili do očí;
  • Základná škola, Kežmarská 28, Košice - za prepožičanie priestorov pred certifikáciou.

- dobrovoľníkom/konzultantom, sponzorom, organizátorom a všetkým, čo nám pomáhali :)
- všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto akcie a vytvorili tak úžasnú atmosféru.